Doplňky | Accessories

Obchod s hodinami a hodinkami by byl chudý bez množství různých reklamních a jiných předmětů s nimi spojenými. Ke kapesním hodinkám patří zcela jistě řetízky. Sortiment se vcelku mění, protože právě ty patří k nejvyhledávanějším. Kromě originálů z doby klasicismu, secese nebo období art-deco můžeme nabídnout i jednodušší, nově vyráběné řetízky. Jejich použití je při nošení kapesních hodinek nezbytné, protože je dokáží ochránit před pádem na zem.

Pestrý výběr upomínkových předmětů vás dále seznámí s prvními způsoby měření času. Pořídit můžete hodiny přesípací jako přívěšek i náhrdelník. Vybírat můžete i podle intervalů, které jiné stolní typy měří. Zaškolený personál Vám vysvětlí, jak je například možné měřit čas slunečními hodinami. Máme prstencové, kapesní diptychové nebo stolní horizontání i rovníkové. Kuriozitou jsou náramkové sluneční hodinky s kompasem a sklopným ukazatelem. Pokud preferujete klasické mechanické strojky, máme pro vás milý suvenýr v podobě kapesních hodinek s motivem astrolábu Staroměstského orloje, jež byly použity ve filmu Pán Času (Doctor Who).

Výběr doplňků ještě rozšiřuje nabídka hodinářské literatury, ať už zahraniční nebo české. A protože sídlíme v Mozarteu, místě od svého vzniku spojeného s hudbou, nabízíme i hudební nástroje jako trumpety, housle, pozouny, které jsou pečlivě ošetřené a ve funkčním stavu. Vzácněji můžete v CLOCK GALLERY vidět v chodu i některé vzácnější hrací strojky (hřebíčkové nebo harmonikové).

The clock and watch shop would be poor without a multitude of different souvenirs and other related items. The pocket watch needs chain for example. The assortment is quite changing, because it is one of the most searchable item. Choose from the Classicism, Art Nouveau or Art-Deco period. We can also offer simpler, newly produced chains. Their use is necessary when wearing a pocket watch because it can protect it from falling to the ground.

A varied selection of souvenirs will also introduce you the first ways of time measuring. You can buy hourglass as a pendant or necklace. You can also choose from table types by measuring time interval. Our staff will explain you how you can measure time with a sundial. We have ring, pocket diptych or table horizontal and equatorial. A curiosity is a wrist-watch with a compass and sundial. If you prefer classic mechanical movement, we have a nice souvenir in the form of a pocket watch with the motif of astronomical clock of the Old Town Astronomical Clock used in the movie Doctor Who.

The selection of accessories is extended by the offer of horological literature, whether foreign or Czech. And because we are located in Mozarteum, house which is connected with music from early begginings we sell also somu musical instrument like trumpets, violins and clarinets from 20s-30s. All of them carefully cleaned and tested by our musician. Rarely, you can see some of the more rare music machines (music box or reed) in the CLOCK GALLERY.

 

Zajímavosti o našich doplňcích | Detailed view to accessories

Jak opravit přesýpací hodiny?

Není nic fascinujícího než sledovat, jak se sype písek v přesýpacích hodinách. Co ale dělat, když se zasekne a nesype? Ucpané přesýpací hodiny mohou být důsledkem nahromadění vlhkosti uvnitř skla, což může způsobit slepení písku a ucpání skleněného krčku. Sepsali jsme několik tipů, jak si můžete opravit přesýpací hodiny sami. Vyzkoušejte několik způsobů, jak zabránit […]

Žádný komentář

Sluneční hodiny letní čas neznají

Vyšla nová publikace o slunečních hodinách O posledním březnovém víkendu budeme opět měnit zimní čas na letní. Slunce, které máme s létem spojené, to ale přirozeně nechává klidným. Naší administrativní časové změny si tak nevšímají ani sluneční hodiny a dál lpějí na starém astronomickém řádu. I o tom se můžete dozvědět víc v nové poutavé […]

Žádný komentář

Miloš Nosek a jeho neotřelý pohled na sluneční hodiny

Od konce roku 2020 máte v Clock Gallery možnost poznat novou publikaci o slunečních hodinách. Její autor, Miloš Nosek, se slunečními hodinami zabývá již 30 let. Podílel jsem se na vzniku či obnově více než 150 ti hodin. V knize předkládá nabyté vědomosti a příbližuje je srozumitelnou formou širšímu okruhu čtenářů. Jsme hrdí, že jsme […]

Žádný komentář

Tipy na vánoční dárky

I v našem hodinářství Clock Gallery v Praze se připravujeme na Vánoce. Jak tomu aktuální situace nasvědčuje, budou opravdu netradiční. Proto si letošní svátky zaslouží opravdu speciální dárky, které zahřejí u srdce a vykouzlí našim blízkým úsměv na tváři. Představíme Vám proto několik tipů a malých i velkých inspirací. Využijte možnosti poradit se s profesionály […]

Žádný komentář

Jak používat sluneční hodiny? How to use a sundial?

Nevíte si rady s tím, jak správně používat sluneční hodiny? Společně s Hankou jsme se podívali na některé ukázky, jež je možné u nás pořídit. Shlédnout může naše video, kde je použití popsáno. Níže naleznete zmíněné typy. Need to know how to use a sundials? In following video we explain some easiest techniques. Enjoy the […]

3 comments

Jak nosit kapesní hodinky? | How to wear a pocket watch?

Kapesní hodinky se běžně nosily upevněné na řetízku. Velmi elegantně působí dvojitý řetízek stylu Albert s jedním koncem pro hodinky a druhým nejčastěji pro medailon s fotografií. Oba typy se nejčastěji nosily upevněné v knoflíkové dírce u vesty a chránily tak hodinky před spadnutím na zem a udržovaly je ve správné poloze. The traditional way […]

8 comments

Kontakty | Contacts

CLOCK GALLERY s.r.o.
IČ: 081 77 341
Mozarteum, Jungmannova 748/30,
110 00 Praha – Staré Město

E-mail | info@clockgallery.cz
Facebook | fb.com/clockgallery.cz
Messenger | m.me/clockgallery.cz
Instagram | @clock_gallery
TripAdvisor | Clock Gallery
LikeALocal | Clock Gallery
Datová schránka | m2y5pqq

 • Amazing selection of watches and great knowledge. Also speak amazing English too. If you are a watch freak and want an antique Omega or Prim watch then head down

  thumb Richard Grethe
  11.8.2019
 • Impressive selection of clocks and watches, with some jewlery as well. The shop itself is beautiful. The staff was well-informed and happy to help. Totally recommendable for someone into Czech and Swiss watches or looking to get quality products and honest advice in the matter.

  thumb Leyla Tielemans
  23.8.2019
 • Great store selling amazingly restored watches! Besides that, the store’s owner is highly knowledgeable... true craftsmanship!

  thumb Sjoerd Brouwer
  2.2.2020
 • I was pleasantly surprised by this shop, the place is beautiful and the watches/clocks are of great quality. Definitely recommend it to any antique-lovers!

  thumb Lotte De Rooy
  7.1.2020
 • Perfect watch shop in Prague, such a nice collection and the owner was so kind. I really recommend this!

  thumb Camilla Marabini
  5.2.2020
 • I bought here a beautiful vintage watches, the staff was really kind and helpful and the location is also nice. I highly recommend you to visit this place.

  thumb Nikola Vachalova
  29.10.2019
 • Amazing place, people who work here is so nice and they will help you with everything. I bought an uniqueness Prim sport watch.

  thumb Pedro Sánchez Jiménez
  24.1.2020
 • Wide variety of interesting clocks, very knowledgeable, friendly staff. Excellent service.

  thumb Bruce Johnson
  4.10.2019
 • Really nice shop! I definitely recommend this place! beautiful clocks.

  thumb Hannah Edelsztein
  10.8.2019
 • Narazila jsem na tento obchůdek náhodou a koupila jsem si zde budík Prim. Doporučuji???

  thumb Eliška Justová
  27.8.2019